Będzie można jej dotknąć, zobaczyć – na stoiskach i wybiegach – a także o niej porozmawiać. O kolekcjonowaniu mody. O projektowaniu jej wbrew konsumpcyjnym trendom. O tworzeniu materiałów z roślin oraz o recyclingu. W środę 19 lutego na Międzynarodowych Targach Poznańskich rozpoczynają się Targi Mody Poznań.

Na dwudniowe święto trendów i najlepszych stylizacji przyjeżdża do stolicy Wielkopolski grono uznanych producentów i projektantów, zarówno z kraju, jak i z Europy. Każdy, kto odwiedzi targi, będzie mógł w pełni wyposażyć swój butik i ubrać klienta od stóp do głów. Wśród ekspozycji będzie można zapoznać się z najnowszymi kolekcjami mody damskiej i męskiej, obuwia, dodatków oraz akcesoriów – biżuterii, nakryć głowy oraz torebek.

19 lutego w godz. 10:00-13:30 po raz trzeci odbędzie się Kongres Fachowców – debata profesjonalistów, którzy w swoich prelekcjach odniosą się do branży mody z perspektywy swoich profesji, takich jak e-commerce, nowoczesne technologie, dziennikarstwo czy ekologia.

W środę o godz. 18:30 w Sali Ziemi odbędzie się tradycyjnie Gala Mody, podczas której wystawcy zaprezentują swoje najnowsze kolekcje na profesjonalnym wybiegu.

Modą żyje Poznań

Miasto Żyje Modą to projekt „miejski”, towarzyszący Targom Mody Poznań. Jego głównym założeniem jest promocja projektantów, marek modowych, miejsc oraz wydarzeń, które łączy jedno – moda i najnowsze trendy. W projekcie i towarzyszących mu eventach udział może wziąć każdy kto będzie w Poznań, a zwłaszcza osoby, których celem są Targi Mody Poznań. W wydarzeniu udział biorą projektanci, marki modowe, butiki i miejsca związane ze sztuką.

Więcej informacji oraz szczegółowy program znaleźć można na stronie http://www.miastozyjemoda.pl.