Jak informuje Głos Wielkopolski we wtorek, 16 kwietnia, pracownicy Międzynarodowych Targów Poznańskich zebrali się na nadbrzeżu Cybiny, by w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Ziemi wziąć udział we wspólnym sprzątaniu. Tyle że jeszcze dzień wcześniej miejsce, które sprzątano, było czyste. Kilka godzin przed akcją pracowników MTP kilku mężczyzn w kombinezonach podrzuciło tam śmieci. Dziennikarze Głosy pytają, czy to była ustawiona akcja ?

Redakcję Głosu Wielkopolskiego o tym fakcie poinformował czytelniczka, która widziała jak grupa mężczyzn w kombinezonach, podrzuca śmieci wzdłuż Cybiny od strony Ostrowa Tumskiego. Na pytania przechodniów odpowiadali: „To jest taka akcja na Dzień Ziemi, przyjdźcie zobaczyć o godzinie 16.” Sprawa została też zgłoszona straży miejskiej. Gdy jednak strażnicy udali się na miejsce żadnych śmieci już nie było.

Katarzyna Błochowiak z centrum prasowego MTP potwierdziła redakcji Głosu Wielkopolskiego, że tego dnia pracownicy spółki wzięli udział w sprzątaniu terenu nad brzegiem Cybiny w sąsiedztwie ulicy Dziekańskiej w Poznaniu. Nie przyznaje jednak, by śmieci miały tego dnia być specjalnie tam podrzucone. Nie odpowiada także, kiedy MTP dostało zawiadomienie od mieszkańców o porozrzucanych odpadach.

– Grupa MTP nie wynajęła podwykonawcy do wysypania w tej okolicy odpadów. Śmieci nie zostały także podrzucone przez pracowników targów. Akcja została przeprowadzona w porozumieniu i we współpracy z Kurią Metropolitalną – właścicielem działki znajdującej się w pobliżu terenu objętego akcją – tłumaczy Błochowiak na redakcji Głosu Wielkopolskiego.