Funkcjonariusze zatrzymali agresora, który napadł na starszą kobietę. 50-latek uderzył seniorkę, a następnie zabrał jej siatkę z zakupami.

NAPAD NA 96-LATKĘ

Do zdarzenia doszło 10 sierpnia br., po godzinie 15:00. Przebywający w okolicy placówki handlowej w Ostrowie Wielkopolskim 50-letni mężczyzna zażądał dwóch złotych od wychodzącej ze sklepu seniorki. Kiedy kobieta odpowiedziała, że nie ma pieniędzy, sprawca uderzył 96-latkę w twarz. Kobieta przewróciła się, a napastnik zabrał bezbronnej ofierze siatkę z butelką wody, paczką chusteczek higienicznych i pieniędzy w kwocie około 70 złotych, następnie mężczyzna ruszył w ucieczkę. Po chwili został on ujęty przez dwóch innych mężczyzn, 42 i 47-latka, którzy byli w pobliżu miejsca przestępstwa – relacjonuje policja

Zatrzymanym okazał się 50-latek z gminy Ostrów Wielkopolski. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

JAKA KARA ZA NAPAD?

Agresor noc spędził w ostrowskiej komendzie. Po wytrzeźwieniu i przesłuchaniu usłyszał zarzuty rozboju, za który grozi do 12 lat więzienia. Sąd na wniosek Prokuratora zastosował wobec mężczyzny 3 miesięczny tymczasowy areszt.