Dwaj mieszkańcy Kaźmierza spod Szamotuł napadli 12-latków. Straszyli ich przedmiotem przypominającym broń. 

Do zdarzenia doszło na placu zabaw w okolicy kościoła w Kaźmierzu. Zgłaszający oświadczył, iż dwóch nieznanych mężczyzn w wieku około 18 lat zażądało od jego syna oraz jego kolegi wydania pieniędzy i telefonów komórkowych. Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż mężczyźni grozili 12-latkom przedmiotem przypominającym broń i uderzyli w brzuch jednego z chłopców. Przestraszeni nieletni wydali im pieniądze, które mieli przy sobie, a było to 8 zł i 20 gr. – informuje policja.

Po krótkim pościgu udało się zatrzymać sprawców rozboju. Okazało się, iż są to dwaj mieszkańcy Kaźmierza w wieku 17 oraz 20 lat. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli też atrapę broni, którą mężczyźni straszyli dzieci.

Policjanci przedstawili im zarzuty rozboju przy użyciu przedmiotu przypominającego broń. Mężczyźni przyznali się do zarzucanego czynu. W rozmowie z policjantami nie potrafili powiedzieć na co wydali skradzione dzieciom pieniądze… Stwierdzili, iż najprawdopodobniej na alkohol. Za rozbój grozi do 12 lat więzienia.