Policjanci z Poznania przechwycili narkotyki warte przeszło 1,7 mln złotych i zatrzymali mężczyznę, który odpowie za ich przemyt z Holandii do Polski. Decyzją sądu 38-letni podejrzany został aresztowany na 3 miesiące.

Kurierem okazał się 38-letni kierowca, który na co dzień pracował w firmie transportowej. Wpadł na granicy. Podczas kontroli jego ciężarówki, wykorzystując psa do wykrywania narkotyków, mundurowi znaleźli trzy torby. W środku były worki foliowe z zawartością suszu konopi indyjskich oraz tabletek ekstazy.

Policjanci zabezpieczyli łącznie przeszło 5 kilogramów marihuany oraz 97 tys. sztuk tabletek ekstazy o łącznej wadze ponad 24 kilogramów. Śledczy ustalili, że przechwycone narkotyki przyjechały do Polski z Holandii, a ich czarnorynkowa wartość to przeszło 1 700 000 złotych.

fot. policja

Kierowca TIR-a – 38-letni mieszkaniec powiatu wągrowieckiego, nie był wcześniej karany. Prokurator postawił mu zarzut przemytu narkotyków. Sąd aresztował go na trzy miesiące. Za przemyt narkotyków może trafi za kraty na długie lata.