Nie żyje Anna Karbowniczak dziennikarka i miłośniczka kolarstwa. Wczoraj za swoją pasję zapłaciła najwyższą cenę. Gdy jechała rowerem została potrącona przez samochód. Zginęła na miejscu. Sprawca wypadku uciekł. Szuka go policja. 

Do wypadku doszło na drodze w pobliżu miejscowości Brzekiniec, pod Budzyniem. Nieznany sprawca potrącił samochodem rowerzystkę. Dziennikarka zginęła na miejscu. Sprawca wypadku uciekł.

Anna Karbowniczak była wielką pasjonatką kolarstwa, które czynnie i z pasją uprawiała. Tylko w tym roku przejechała na rowerze szosowym 17 tysięcy kilometrów. Była dziennikarką, pracowała w redakcji Chodzieżanina”, pisała dla portalu Chodzież NaszeMiasto.pl i „Głosu Wielkopolskiego”.

Sprawca wypadku od wczoraj jest poszukiwany przez policję. Stróże prawa na miejscu wypadku zabezpieczyli ślady wskazujące na to, że poszukiwany mógł poruszać się samochodem Renault Trafic albo Oplem Vivaro koloru niebieskiego. Oba samochody są bliźniaczo podobne i mają bardzo dużo wspólnych podzespołów oraz części – informują policjanci.

fot: samochód, którym mógł poruszać się sprawca wypadku / źródło : policja

 

fot. samochód którym mógł poruszać się sprawca wypadku/ źródło : policja

Policja prosi o kontakt wszystkich, którzy mają informację o wypadku. Przypomnijmy do wypadku doszło w czwartek około godziny 14:20 na drodze pomiędzy miejscowościami Brzekiniec a Budzyń. Komendant Powiatowy Policji w Chodzieży wyznaczył nagrodę finansową za pomoc w ustaleniu sprawcy.