Brazylijczyka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej z Poznania – Ławicy.

 Do zatrzymania 44-letnigo obywatela Brazylii doszło w sobotę 24 sierpnia w Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Poznaniu – Ławicy. Mężczyzna przyleciał do Polski samolotem rejsowym z Londynu. W trakcie kontroli jego dokumentów funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że poszukiwany jest na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania w celu aresztowania i ekstradycji do Wielkiej Brytanii. Po potwierdzeniu aktualności poszukiwań mężczyzna został zatrzymany a następnie przekazany funkcjonariuszom Policji – poinformowała mjr SG Joanna Konieczniak, Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Teraz to policja zajmie się zatrzymanym Brazylijczykiem. Do momentu potwierdzenia nakazu ekstradycji trafi do aresztu śledczego a następnie zostanie przekazany brytyjskiej policji.

Do zatrzymań na Ławicy dochodzi regularnie. Najczęściej to jednak polscy obywatele, którzy zapomnieli o opłaceniu mandatów a sądy nałożyły na nich grzywny, jeśli ich także nie zapłacili muszą liczyć się z zatrzymaniem.