711 nielegalnych wysypisk odpadów – tyle wysypisk od początku roku ujawnili strażnicy miejscy. To o ponad 200 wysypisk więcej, aniżeli było ich w analogicznych okresach 2020 i 2019 roku. Najwięcej porzuconych odpadów znajduje się na terenach miejskich.

Tylko w tym roku z nieruchomości miejskich, na zlecenie Wydziału Gospodarowania Nieruchomościami (WGN UMP), usunięto 125 t odpadów komunalnych, 13 t mebli i 5 t gruzu. Jeżeli dodamy do tego wysypiska usuwane z terenu lasów poznańskich, poboczy dróg, parków i działek mieszkalnych, to okaże się, że skala problemu jest olbrzymia, a koszty sprzątania pokrywane z budżetu Miasta liczone są w milionach złotych.

W tym roku zapowiada się niechlubny “śmieciowy” rekord w Poznaniu – do końca sierpnia strażnicy ujawnili 711 dzikich wysypisk odpadów. W poprzednich latach tyle wysypisk strażnicy ujawniali w ciągu całego roku – informują poznańscy strażnicy miejscy.

Najwięcej nielegalnych wysypisk, bo aż 123, ujawnili strażnicy Referatu Nowe Miasto. W 25 przypadkach sprawców ukarano mandatami, oni też ponieśli koszty porządkowania.