„Rzeczne derby” na korzyść Odry Opole. Warta Poznań przegrała 0:2 w sobotnim spotkaniu i nie wykorzystała szansy objęcia samodzielnego prowadzenia w tabeli I ligi.

W spotkaniu 25. kolejki Zieloni nieoczekiwanie przegrali w Opolu z walczącą o utrzymanie Odrą 0:2. Bramki dla gospodarzy strzelali Arkadiusz Piech i Krzysztof Janus.

To nie były dobre zawody w naszym wykonaniu. Przegraliśmy zasłużenie, oddaliśmy bodajże tylko jeden celny strzał na bramkę. Nie wychodziło nam nic, zwłaszcza w pierwszej połowie, w której graliśmy apatycznie i na stojąco. Rywal był zdeterminowany, bo walczył o utrzymanie. Dobrze, że okazja do rehabilitacji nadejdzie już w środę. O występie w Opolu musimy jak najszybciej zapomnieć i w meczu z Termalicą musimy udowodnić, że to był tylko wypadek przy pracy — powiedział po meczu Piotr Tworek, trener Warty Poznań.

Warta po przegranej zajmuje drugie miejscu w tabeli. Do prowadzącego Podbeskidzia Bielsko-Biała ” Zieloni” tracą punkt. Kolejny mecz poznaniacy rozegrają już w najbliższą środę, gdy w Grodzisku Wlkp. zmierzą się z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza.