Napastnik Nika Kacharava reprezentant Gruzji trafił do Kolejorza na zasadzie rocznego wypożyczenia z cypryjskiego Anorthosisu Famagusta. Lech ma zagwarantowaną w umowie opcję pierwokupu piłkarza.

Mierzący aż 198 centymetrów Kacharava jest znany polskim kibicom, bo w sezonie 2017/18 reprezentował Koronę Kielce. W zespole prowadzonym wówczas przez Gino Lettieriego Gruzin zagrał na polskich boiskach 29 spotkań, w których strzelił dziewięć goli i zaliczył do tego jeszcze osiem asyst.

Po zakończeniu okresu wypożyczenia do Korony, Kacharava przeniósł się na Cypr, gdzie przez pełne dwa sezony grał w Anorthosisie Famagusta. W koszulce tego zespołu wystąpił 44 razy, strzelając dziesięć goli i dokładając do tego dwanaście kluczowych podań.

– Nika przychodzi do nas, by podjąć rywalizację w przedniej formacji. Mamy tam już oczywiście Mikaela Ishaka, który świetnie zdążył się zaprezentować kibicom i naszego młodego wychowanka z akademii Filipa Szymczaka, który także zaczął już zdobywać bramki, a teraz ma drobny uraz i czekamy aż wyzdrowieje – mówi dyrektor sportowy Lecha, Tomasz Rząsa.

Kacharava jest reprezentantem swojego kraju. W drużynie narodowej rozegrał dotychczas 19 meczów, w który zdobył dwie bramki.