Według służb medycznych we Francji do 25 proc. zakażeń koronawirusem dochodzi w firmach. Minister pracy Elisabeth Borne zaproponowała przedsiębiorcom wprowadzenie obowiązku noszenia maseczek w miejscu pracy. Trwają konsultacje społeczne w tej sprawie.

JEDNA CZWARTA ZAKAŻEŃ W PRACY

Agencja Zdrowia Publicznego podaje, że do prawie jednej czwartej nowych zakażeń SARS-CoV-2 dochodzi w miejscach pracy. Aby uniknąć ponownego wprowadzenia izolacji społecznej i zamknięcia firm, minister pracy zaproponowała w niedzielę noszenia maseczek przez pracowników firm.

KONSULTACJE SPOŁECZNE W SPRAWIE RESTRYKCJI

Borne rozpoczęła w poniedziałek konsultacje społeczne w sprawie noszenia maseczek w miejscu pracy oraz innych środków ochrony, które miałyby być wprowadzane przez pracodawców do końca miesiąca.

W wywiadzie dla magazynu “Journal du Dimanche” minister poinformowała, że opowiada się za obowiązkiem noszenia maseczek w miejscu pracy oraz wprowadzeniem systemów pracy zdalnej tam, gdzie tylko jest to możliwe.

Wiele francuskich firm przeszło w tryb pracy zdalnej w czasie kwarantanny, która trwała we Francji od 17 marca do 11 maja. Zarówno pracodawcy, jak i pracownicy chwalili sobie to rozwiązanie.

Katarzyna Stańko (PAP)