Dwa miesiące przed terminem zakończono budowę nowej siedziby Domu Dziecka nr 2 w Poznaniu. Budowa kosztowała 8 milionów złotych.

Nowa siedziba Domu Dziecka nr 2 to dwa budynki mieszkalne dla wychowanków i jeden przeznaczony dla administracji placówki oraz obsługi. Każdy z budynków mieszkalnych przeznaczony jest maksymalnie dla 14 wychowanków, którzy zamieszkają w jedno- lub dwuosobowych pokojach. Jest także sala do wypoczynku, pokój telewizyjny, pokój zabaw, miejsce do cichej nauki i kuchnia z jadalnią. Oprócz tego pokój wychowawców, pokój gościnny oraz pomieszczenia gospodarcze.

– Oddanie do użytku nowej siedziby Domu Dziecka nr 2 to kolejny etap procesu standaryzacji poznańskich placówek opiekuńczo-wychowawczych. Udało się sfinalizować tę inwestycję dwa miesiące przed zakładanym w harmonogramie terminem. To drugi nowy zespół obiektów w Poznaniu. Pierwszym była placówka przy ul. Sarmackiej, której realizację zakończyliśmy w ubiegłym roku – mówi Justyna Litka, Prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Pierwsi podopieczni pojawią się w niej na początku przyszłego roku, gdy budynki zostaną w pełni wyposażone i dostosowana do ich potrzeb.