Filip Szymczak jest kolejnym wychowankiem Lecha Poznań, który w ostatnim czasie związał się z klubem nową umową. 17-letni napastnik podpisał w tym tygodniu kontrakt, który będzie obowiązywać do końca 2022 roku.

Młody lechita pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Warcie, ale już w 2013 roku trafił do Akademii Lecha Poznań. Przez lata występował w kolejnych drużynach juniorskich, gdzie m.in. był członkiem zespołu, który w 2017 roku sięgnął po mistrzostwo Polski juniorów młodszych oraz w 2018 roku mistrzostwo Centralnej Ligi Juniorów. W kolejnym roku Filip Szymczak zaliczał swoje pierwsze minuty w seniorskiej piłce, a konkretnie w trzecioligowych rezerwach. Później trener Dariusz Żuraw włączył Szymczaka do kadry pierwszego zespołu.

Szymczak w niebiesko-białych barwach zadebiutował w pucharowym starciu z Chrobrym Głogów. W wiosennych meczach dostał dwukrotnie szansę pokazania się w spotkaniach ligowych (starcia z Rakowem Częstochowa oraz Cracovią). Jednak Filip Szymczak jest w tym sezonie również etatowym zawodnikiem drugoligowego Lecha II, dla którego rozegrał do tej pory 18 meczów oraz strzelił cztery gole.

– Cieszy nas to, że kolejny wychowanek nam zaufał i chce dalej iść drogą wyznaczoną przez klub. Mamy czas na dalsze kształcenie i rozwijanie go, bo na pewno ma możliwości, żeby wejść na ten najwyższy poziom. Widać, że Filip w ostatnim czasie dojrzał piłkarsko i występując w zespole naszych rezerw, nabiera ciągle doświadczenia w piłce seniorskiej. Obecnie otrzymuje coraz więcej szans w pierwszym zespole i na pewno bardzo dobrze na niego wpływa trenowanie z takim napastnikiem jak Christian Gytkjaer — mówi dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rząsa.

– Podpisanie nowego kontraktu jest dla mnie kolejnym etapem w rozwoju sportowym. Urodziłem i wychowałem się w Poznaniu, a gra w niebiesko-białych barwach jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem i docenieniem moich dotychczasowych osiągnięć. Jednak równocześnie mam świadomość, iż jestem młodym zawodnikiem i przede mną dużo ciężkiej pracy — mówi Filip Szymczak.

Obecna umowa Filipa Szymczaka z klubem obowiązuje do 31 grudnia 2022 roku.