Łukasz Trałka podpisał nową umowę z Wartą Poznań i będzie reprezentował barwy „Zielonych” do końca sezonu 2021/22. 

Łukasz Trałka rozegrał jeden z najlepszych sezonów w swojej karierze. W samej tylko Ekstraklasie zdobył trzy bramki i zaliczył siedem asyst, a w sumie, we wszystkich rozgrywkach miał udział przy 12 golach „Zielonych”. Był jednym z liderów drużyny, która zajęła 5. miejsce w PKO BP Ekstraklasie, co jest najlepszym wynikiem Warty Poznań od 1947 roku, gdy najstarszy klub piłkarski w Poznaniu świętował drugie w historii mistrzostwo Polski.

– Było wiele okoliczności, które skłaniały mnie do podpisania nowego kontraktu, jednak najważniejsza była ta chęć dalszej gry. Rok temu sytuacja wyglądała inaczej, ale z biegiem czasu uznaliśmy, że to nie jest jeszcze czas na to, żeby kończyć. Teraz miałem o wiele więcej argumentów za tym, żeby pograć jeszcze w piłkę przez kolejny rok. Mamy za sobą udany sezon z Wartą Poznań i to też miało znaczenie. Bardzo się z tego cieszę, że sprawy potoczyły się szybko i jesteśmy po podpisaniu kolejnej umowy – mówi Łukasz Trałka, który związał się z „Zielonymi” umową obowiązującą do czerwca 2022 roku.

To już trzeci kontrakt byłego reprezentanta Polski z Wartą Poznań od momentu, gdy w sierpniu 2019 roku trafił do drużyny jako wolny zawodnik po odejściu z Lecha Poznań. W zielono-białych barwach rozegrał 61 spotkań, zdobył w nich 5 bramek i zaliczył 10 asyst. W weekend, po występie przeciwko Cracovii Łukasz Trałka świętował wejście do elitarnego „Klubu 400”, czyli grona piłkarzy z co najmniej czterema setkami meczów w Ekstraklasie.

Dyrektor sportowy Warty Poznań, Robert Graf dodaje: – Przedłużyliśmy kontrakt z Łukaszem o kolejny rok. To była prosta i jasna decyzja dla nas. Łukasz daje nam ogromną jakość sportową na boisku, ale jest też nieocenioną osobą dla nas wszystkich poza boiskiem. Jesteśmy przekonani o tym, że nadal będzie prezentował wysoki poziom, a myślę, że jednocześnie będziemy go powoli przygotowywali do nowej roli w Klubie.