Przy ul. Jawornickiej na Grunwaldzie w Poznaniu powstał nowy wybieg dla psów. Ma powierzchnię 4 tys. m/kw. 

Wybieg przy ul. Jawornickiej jest ogrodzony i posiada dwa wejścia ze śluzami oraz bramę techniczną. Dla psów zaprojektowano dwa obszary z piaszczystą nawierzchnią (na jednej z nich znajdują się głazy, mogące służyć jako element zabawy czworonogów), a pomiędzy nimi położono kłody drzew. Na środku wybiegu znajduje się lampa solarna. Są także kosze na śmieci (w tym dwa na psie odchody) i ławki także miski z wodą dla psów.

W Poznaniu mamy coraz więcej wybiegów dla psów – jest ich już kilkanaście, a będą powstawać kolejne. Jeszcze w tym roku do użytku oddane zostanie także nowe schronisko dla zwierząt. Do tego dochodzą działania ekopatrolu i innych jednostek miejskich. Te wszystkie działania wpisują się w politykę Miasta przyjaznego dla zwierząt – mówi podczas otwarcia wybiegu Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Koszt inwestycji wyniósł ponad 260 000 zł. Wybieg powstał z inicjatywy radnego miejskiego Tomasza Stachowiaka, który złożył do budżetu poprawkę w tej sprawie.

fot. radny Tomasz Stachowiak inicjator pomysłu wybiegu / źródło : UMP

Obecnie na terenie Poznania znajduje się 14 ogrodzonych wybiegów dla psów (oprócz nowego wydzielonego miejsca przy ul. Jawornickiej, są to wybiegi w parkach im. Jana Pawła II, Kasprowicza, Rataje, Heweliusza, na os. Chrobrego, os. Polanka, os. Oświecenia, os. Orła Białego, a także na terenach przy ul. Piaśnickiej i ul. Jasna Rola, jeziorze Rusałka, ul. Browarnej oraz polance w Lasku Marcelińskim).