Maseczek nie trzeba będzie nosić w przestrzeniach otwartych. W sklepach czy komunikacji miejskiej maseczki nadal obowiązują.

Od 30 maja nie trzeba będzie nosić maseczek w przestrzeniach otwartych, trzeba będzie jednak utrzymywać dystans. Nadal będziemy je nosić w sklepach, komunikacji miejskiej i kościołach. Od 30 maja także zostają zniesione limity, jeśli chodzi o sklepy, restauracje  i kościoły.

Zniesiemy limity osób dotyczące sklepów i restauracji. Nie będą obowiązywały limity wiernych w kościołach, ale trzeba będzie utrzymywać dystans — powiedział premier Mateusz Morawiecki.

źródło : KPRM

Będzie można organizować zgromadzenia publiczne, ale na razie jest limit dotyczący 150 osób. Trzeba zachować jednak reżim sanitarny i dystans społeczny. Będzie można również organizować kameralne koncerty do 150 osób.

Od 6 czerwca ruszają kina, teatry, cyrki i audytoria w domach kultury.

Pod trzema warunkami. To nie jest obowiązek, tylko możliwość. To od dyrektorów i właścicieli będzie zależało, czy otworzą się, czy nie. Opinie są podzielone, sezony kończą się w czerwcu. Wypełniamy pojemność widowni do 50 proc. by kontakt był rozluźniony, oraz nosimy maseczki – powiedział wicepremier Piotr Gliński.

źródło: KPRM

Od 6 czerwca dozwolone będą wesela dla maksymalnie 150 osób. Uczestnicy imprezy nie muszą nosić maseczek, będą jednak obowiązywać ścisłe reguły sanitarne.

źródło: KPRM

Również od 6 czerwca będą też czynne baseny i siłownie. Na razie nie będą otwarte stadiony dla kibiców. Jak powiedział premier Morawiecki – rząd wspólnie z PZPN pracuje nad tym rozwiązaniem. Ustalenia mają być znane wkrótce.

Szczegółowe informacje dotyczące wprowadzonych zmian mają być dostępne za kilka godzin na stronach internetowych rządu.