W poniedziałek, 17 lutego rozpocznie się remont nawierzchni na ulicy Garbary. Prace prowadzone będą na lewym pasie, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wielką do ulicy Garbary 48. Wiąże się to z wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu: będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się i parkowania.

W poniedziałek rusza pierwszy etap zmian na ulicy Garbary — remont nawierzchni na odcinku, gdzie pojawi się buspas. W trakcie prac sfrezowana zostanie stara nawierzchnia i ułożona nowa. Wykonawca na zakończenie prac ma czas do 6 marca.

Remont wiąże się z wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu. Samochody będą poruszać się prawym pasem. Nie będzie możliwości skrętu z ulicy Garbary w lewo, w ulicę Woźną. Będzie można w nią wjechać z ulicy Mostowej – informują urzędnicy.

Kierowcy nie będą mogli również przejechać z ulicy Mostowej w ulicę Grobla i dalej w ulicę Garbary. Ulica Grobla na odcinku od ulicy Mostowej do Garbary będzie jednokierunkowa — w kierunku ulicy Mostowej. Wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Garbary, Wodna i Grobla.

Tymczasowa organizacja ruchu wprowadza także zakaz parkowania po obu stronach ulicy Garbaryna odcinku od ul. Wielkiej do wysokości numeru 48.