Kacper, Melchior i Baltazar już po raz dziesiąty przeszli ulicami Poznania w barwnym pochodzie. Orszakowi Trzech Króli towarzyszyły setki poznaniaków. Było wspólne śpiewanie kolęd i odgrywanie scen obrazujących pielgrzymowanie biblijnych mędrców do betlejemskiego żłóbka.

Orszak Trzech Króli to widowisko plenerowe, oparte na elementach dawnych misteriów Bożego Narodzenia. W jego trakcie aktorzy i uczniowie poznańskich szkół przedstawili sceny: walki dobra ze złem, wjazdu królów do Jerozolimy, ich wizyty w pałacu Heroda i – finałową – złożenia darów i oddania pokłonu dzieciątku Jezus – mówią organizatorzy.

fot. Poznański Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli przeszedł przez Poznań

O godz. 12:00 orszak z placu Wolności wyruszył w kierunku Starego Rynku, gdzie zostały odegrane kulminacyjne sceny. Na zakończenie o godz. 13:45 w Poznańskiej Farze odbyła się msza święta.

Orszak Trzech Króli to także akcja charytatywna. W tym roku kwestowano na rzecz ośrodka wychowania i terapii uzależnień dla młodzieży w Wierzenicy oraz domu dziennego pobytu dla osieroconych dzieci w Kitwe w Zambii.