W sobotę, 4 września, chętni do pośmigania na łyżwach będą mieli lodowisko do swojej dyspozycji od godziny 12 do 19:45 (ostatnie wejście o 19:00), a w niedzielę od 17 do 20:45 (ostatnie wejście o 20:00). 

LODOWISKO POZNAŃ

– Na początku sezonu chętnych do poślizgania się będziemy zapraszali w weekendy. Bliżej zimy pojawi się także możliwość korzystania z lodu w dni powszednie – mówi dyrektor Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Fani jazdy na łyżwach korzystają z lodowiska podczas 45-minutowych tercji. Cena biletu na jedną tercję podczas weekendowych ślizgawek to 9 zł (ulgowy) i 13 zł (normalny). Przy zakupie biletów na dwie tercje obowiązuje promocyjne ceny – odpowiednio 14 i 21 zł za 90 minut.

Na lodowisku można wypożyczyć łyżwy oraz misia do nauki jazdy. Na miejscu działa również punkt ostrzenia łyżew. Pełna lista usług wraz z cenami znajduje się na podstronie lodowiska.

Warto pamiętać, że lodowisko na Chwiałce jest najważniejszym w Wielkopolsce obiektem treningowym, z którego korzystają zawodniczki i zawodnicy takich dyscyplin, jak hokej na lodzie, short track czy łyżwiarstwo figurowe. Dlatego w trakcie sezonu warto sprawdzić harmonogram dostępności obiektu na ślizgawki dla publiczności, który jest aktualizowany co tydzień co tydzień na podstronie lodowiska.

Start sezonu hokejowego

Pierwszy mecz Polskiej Ligi Hokeja Kobiet przed poznańską publicznością odbędzie się już w niedzielę, 5 września o godzinie 14:30. Hokeistki PTH Kozice Poznań podejmą drużynę MMKS Podhale Nowy Targ. Wstęp wolny.

Źródło: poznan.pl