Kolejne, skuteczne uderzenie w gang sutenerów w Poznaniu. Policjanci z CBŚ zatrzymali 9 osób, które czerpały zyski z prostytucji. Wśród zatrzymanych jest szef grupy Tomasza W. ps. Johny. Był poszukiwany listem gończym od 2015 roku.

Wszystko zaczęło się, gdy do funkcjonariuszy dotarła informacja, że w Poznaniu działa grupa przestępcza, prowadząca agencję towarzyską. Jak się okazało niektóre z kobiet także „pracowały” w tzw. wyjazdowych agencjach na terenie kraju, a w szczególności w dużych miastach województwa wielkopolskiego i podkarpackiego.

Policjanci ustalili, że podejrzani „zatrudniali kobiety, które w zamian za ułatwianie im nierządu, udostępnianie pomieszczeń oraz umieszczanie ogłoszeń „towarzyskich” oddawały część zysku pochodzącego z prostytucji. Według śledczych grupa mogła działać na przestrzeni 2017/2018 roku.

Zatrzymania dokonano w jednym z poznańskich apartamentowców. Zatrzymano tam 7 osób. Podczas likwidacji agencji policja zabezpieczyła kilkadziesiąt telefonów komórkowych oraz odręczne zapiski dotyczące świadczenia usług seksualnych i przekazywania pieniędzy.

 

W ręce policjantów wpadł także szef grupy Tomasz W. Od 2015 roku był on poszukiwany listem gończym przez wrocławski sąd okręgowy w związku z postępowaniem, w którym przedstawiono mu zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i czerpania korzyści z nierządu innych.

W sumie zatrzymano 9 osób. Przedstawiono im zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz ułatwiania i czerpania korzyści majątkowych z nierządu innych osób. Dodatkowo dwoje podejrzanych usłyszało zarzuty kierowania tą grupą.