Towar przywozili zza granicy w Polsce mieli magazyny gdzie lewe papierosy przeładowywali i dalej wywozili je w inne części Europy. Policjanci wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy handlowali nielegalnymi papierosami. Według wstępnych szacunków mogli oszukać skarb państwa na 1,5 mln złotych.

Przestępcy w przydomowych halach garażowych przyjmowali towar, który dostarczany był zza granicy. Tam pakowali go do specjalnie zbudowanych kontenerów, a następnie wywozili w dalsze części Europy.  Technologia oraz wykonanie skrzyń, w których przewożony był towar, miały sugerować, że będą one służyły do produkcji żywności. Tak przygotowane do wysyłki papierosy, były odbierane przez kuriera, który miał dostarczyć przesyłkę we wskazane miejsce.

Kiedy policjanci weszli do magazynów zatrzymali kierowcę samochodu ciężarowego oraz mężczyznę, który nadzorował przemyt.  Jak się okazało, 38-latek, który miał odebrać zlecenie, nie był świadomy tego, że w kontenerach znajduje się nielegalny towar. Śledczy zabezpieczyli prawie 80 tysięcy paczek papierosów, co spowodowało  uszczuplenie skarbu Państwa na kwotę blisko 1,5 mln złotych.

 

 

Ostatecznie 59-letni mieszkaniec Poznania otrzymał dwa zarzuty. Jeden za sprowadzanie i sprzedaż wyrobów akcyzowych bez znaków akcyzy. 38 -latek odpowie za przywożenie i wywożenie towaru za granice bez odpowiedniego zgłoszenia organowi celnemu.

 

kontakt