Park (ing) Day to uliczne święto, podczas którego mieszkańcy miast na całym świecie zamieniają miejsca parkingowe w przestrzeń aktywności sąsiedzkiej. W Poznaniu Park (ing) Day odbywa się na łazarskim skwerze Eki z Małeki.

Piknik na skwerze Eki z Małeki potrwa w sobotę do godziny 19:00. W programie znalazły się warsztaty dla dzieci i dorosłych, spotkanie z behawiorystą zwierzęcym, wystawa archiwalnych fotografii dzielnicy, spacer śladami łazarskiego transportu, czy wycieczki rikszą. Na skwerze powstała także strefa kawiarniana stworzona przez łazarskie lokale: Masz Babo Placek, Pączuś i Kawusia, Vege Pizza i Cafe Przymiarka.

Na otaczających skwer miejscach parkingowych i części jezdni pojawiły się ławki, stoliki, zielone poduchy i donice z roślinami. Uczestnicy będą mogli odpocząć i podyskutować nad przyszłością tego miejsca podczas konsultacji architektonicznych, organizowanych przez Miasto Poznań.

W 2018 roku skwer oficjalnie zyskał nazwę skweru Eki z Małeki. Nawiązuje ona do potocznej nazwy ulicy Małeckiego, jakiej używano zwłaszcza w latach 50., kiedy w Poznaniu funkcjonował odłam subkultury bikiniarzy. Na Łazarzu najbardziej znana była grupa Eka z Małeki, której członkowie wzięli czynny udział w wydarzeniach poznańskiego Czerwca’56.