O upamiętnieniu zamordowanego prezydenta Gdańska na placu Wolności poinformował Jacek Jaśkowiak.

Plac Wolności jest miejscem, na którym poznaniacy pożegnali Pawła Adamowicza. W dniu jego pogrzebu mieszkańcy stolicy Wielkopolski tłumnie oglądali tam transmisje z pożegnania Prezydenta Gdańska.

Na placu Wolności, zmarłego prezydenta Gdańska, wspominał z-ca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski.

Kim był prezydent Paweł Adamowicz? Wiemy, że był wielkim samorządowcem. Kochał swoje miasto – Gdańsk. Był patriotą i wizjonerem. Człowiekiem, który pomagał zwykłym ludziom, otwartym i tolerancyjnym. Paweł Adamowicz nie bał się walczyć o wolność w czasach trudnych. Był działaczem opozycji antykomunistycznej. Także dzisiaj, współcześnie podkreślał, jak ważne jest wolne, praworządne państwo polskie, które troszczy się o drugiego człowieka. Państwo, w którym szanuje się człowieka niezależnie od tego, jakie ma poglądy. W ostatnich kilku latach próbowano go propagandowo niszczyć, ale nie poddawał się. To, kim tak naprawdę był pokazują dziś w sposób szczególny mieszkańcy Gdańska, którzy tłumnie wyszli na ulice i place, którzy przeżywają tę śmierć – płaczą, modlą się i wspominają, jak wielkim był człowiekiem – mówił Mariusz Wiśniewski.

Prezydent Jacek Jaśkowiak zapowiedział, że prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, zostanie upamiętniony na poznańskim placu Wolności.

DÓŁ ART