Jeden z lokali przy ulicy Młyńskiej 12 w Poznaniu wpuszcza tylko klientów zaszczepionych albo z negatywnym wynikiem testu na Covid 19.

Chodzi o klub Twelve Cocktails & Co., który znajduje się przy ulicy Młyńskiej 12 w Poznaniu. Na swoim, profilu na FB, właściciele klubu przed weekendem poinformowali klientów, że do lokalu będą wypuczane tylko osoby zaszczepione lub z negatywnym testem na Covid 19.

Szanowni Państwo, od najbliższego piątku do naszego lokalu zapraszamy tylko osoby zaszczepione z unijnym certyfikatem lub aktualnym negatywnym wynikiem testu. Dokumenty będziemy weryfikować przy wejściu. Jutro przy wejściu będziemy również informować o nowych zasadach funkcjonowania – poinformował.

Inicjatywa wyszła od naszych gości. Mamy stałych, zaprzyjaźnionych klientów, którzy dzielą się uwagami. Sugerowali, że dobrze byłoby wydzielić przestrzeń tylko dla osób zaszczepionych. Długo się nad tym zastanawialiśmy, poprosiliśmy prawników o opinie – powiedział Gazecie Wyborczej Jacek Olech, pełnomocnik właścicieli.

Na FB pod postem pojawiły się komentarze osób, które w mało elegancki sposób odnoszą się do decyzji właścicieli.