Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 40-letni mieszkaniec Kościana, który kierując samochodem w stanie nietrzeźwości, wbrew trzem zakazom sądowym doprowadził do wypadku. Dwie osoby znajdują się w szpitalu z obrażeniami kręgosłupa. Sprawca został zatrzymany przez leszczyńskich funkcjonariuszy w policyjnym areszcie.

Funkcjonariusze pojechali na miejsce wypadku, gdzie ustalili, że kierujący samochodem marki VW Polo 40-letni mieszkaniec Kościana, przewożąc w aucie dwie osoby, na prostym odcinku drogi prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków ruchu, zjechał na prawe pobocze, gdzie dachował i uderzył w przydrożne drzewa.

Policjanci poddali kierującego badaniu na zawartość alkoholu, podczas którego okazało się, że kierowca był nietrzeźwy miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo podczas policyjnych sprawdzeń okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy i ma aktywne trzy sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi – informuje rzecznik prasowy leszczyńskiej komendy policji

W wyniku zdarzenia dwóch pasażerów trafiło do szpitali w Lesznie i Gostyniu, 31-latek i 17-latek, oboje z powiatu poznańskiego i oboje doznali obrażeń kręgosłupa.

Policjanci mając do czynienia ze skrajnie nieodpowiedzialnym kierowcą podjęli decyzję o jego zatrzymaniu w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy policyjne zarzuty. Sąd biorąc pod uwagę, między innymi okoliczności i przebieg zdarzenia zadecyduje o wymiarze kary dla 40-latka.