Pokazy chemiczne i fizyczne, strefa wykopalisk, zabawy plastyczno-sensoryczne oraz turniej Quidditcha – to tylko niektóre z wielu atrakcji, jakie czekają na uczestników Pikniku z Wyobraźnią, który odbędzie się w sobotę, 7 września, od godz. 10:00. Poznański Park Naukowo Technologiczny Fundacji UAM. 

Na szóstej już edycji Pikniku z Wyobraźnią zaplanowano specjalne pokazy chemiczne i fizyczne, bo te dwie nauki leżą u podstaw działalności PPNT. Spodziewać się można wielkiego wybuchu i ciekawostek naukowych. W specjalnych strefach goście Pikniku będą mogli samodzielnie i bezpiecznie, pod okiem naukowców, przeprowadzić eksperymenty.

fot.. materiały prasowe

Centrum Archeologiczne PPNT przygotowało specjalną strefę wykopalisk, na której będzie można zabawić się w poszukiwaczy skarbów, poznać podstawy pracy archeologów i poczuć się jak prawdziwy Indiana Jones.

fot. materiały prasowe

Na miłośników sportu i gier (nie tylko komputerowych) czekają dodatkowe atrakcje a dla najmłodszych zabawy plastyczno-sensoryczne.

Piknik z Wyobraźnią odbędzie się w sobotę, 7 września, od godz. 10:00. Poznański Park Naukowo Technologiczny Fundacji UAM organizuje wydarzenie już po raz VI. Piknik odbędzie się na terenie PPNT, przy ul. Rubież 46. Impreza jest bezpłatna.