Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisały umowę na modernizacje klubowego stadionu, zlokalizowanego w sąsiedztwie dworca kolejowego Poznań – Wschód. Po modernizacji boisko ma spełniać wymogi licencyjne Polskiego Związku Piłki Nożnej, dzięki czemu piłkarki Polonii nie będą musiały już rywalizować na wypożyczanych obiektach.

W ciągu około pół roku od podpisania umowy wykonawca ma nie tylko wybudować boisko główne z trawiastą nawierzchnią wraz z oświetleniem, nagłośnieniem i trybunami, lecz także  zaadaptować istniejące kontenery socjalne do pełnienia funkcji zaplecza magazynowego.

Przy stadionie powstaną parkingi, dojazdy i ogrodzenie zgodne z wymogami licencyjnymi PZPN. Na terenie stadionu zainstalowany zostanie także monitoring – informuje PiM

Główne boisko klubu powstanie po usunięciu istniejącej na terenie obiektu skarpy. Jej likwidacja pozwoli na zbudowanie w przyszłości dodatkowej płyty treningowej.  Boisko piłkarskie będzie miało 105 m długości i 68 m szerokości. Od jego północnej strony oraz częściowo od strony zachodniej powstaną trybuny, które będą mogły pomieścić 500 osób.

Od roku poznańskie piłkarki walczą w Ekstralidze dlatego też potrzebują obiektu, który ma wyższy standard niż dotychczasowy, który wygląda tak.

Fot:PiM

Nasze wyniki sportowe pokazały że można stawiać sobie ambitne cele i do nich zmierzać mając wokół siebie tylko przyjaciół, determinację, pomysł i ludzi oddanych i zwariowanych na punkcie piłki nożnej. Niestety wymiar sportowy i finansowy gry na poziomie Ekstraligi to dwa odrębne światy jeden to boisko a drugi to koloseum – mówią piłkarki.

Modernizacja stadionu jest dla piłkarek z Polonii bardzo ważna, ale równie istotne jest wsparcie finansowe na bieżącą działalność. Trwa obecnie zrzutka na funkcjonowanie Polonii. Wystarczy kliknąć TUTAJ.