Zamek w Puszczy Noteckiej – policja poinformowała o zatrzymaniach w kontrowersyjnej sprawie budowy zamku w Puszczy Noteckiej.

ZAMEK W PUSZCZY NOTECKIEJ

Zamek w Puszczy Noteckiej budził olbrzymie kontrowersje. O zatrzymaniach informuje właśnie rzecznik wielkopolskiej policji.

ZAMEK W PUSZCZY NOTECKIEJ

W maju minionego roku informowaliśmy, że Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zmieniła swoją decyzję o zgodzie na dziwną inwestycję w Puszczy Noteckiej. Stało się to dopiero po medialnym skandalu.

Urzędnicy przekonują, że nie wiedzieli, że aż tak duży będzie teren inwestycji.

Gdy okazało się, że inwestor buduje 14-sto piętrowy gmach w formie zamku, w Puszczy Noteckiej, sprawę nagłośnił jeden z internautów. Wtedy ruszyły zawiadomienia do prokuratury, CBA a Ministerstwo Środowiska nakazało poznańskiemu RDOŚ sprawdzenie decyzji sprzed 4 lat.

W poprzednio prowadzonym postępowaniu w sprawie warunków prowadzenia robót, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Poznaniu został wprowadzony w błąd co do faktycznej powierzchni, która ulegnie przekształceniu w związku z realizacją przedsięwzięcia – głosił komunikat RDOŚ z 2019 roku

Zamek mimo kontroli powstawał dalej i obecnie także może być budowany. Dopiero po wycofaniu się RDOŚ miejscowy starosta lub wojewoda mogą cofnąć pozwolenie na budowę. Wówczas pewnie inwestor wystąpi do sądu a za błędy urzędników (którzy najpierw zgody wydali) zapłacimy – my wszyscy.

O sprawie zamku pisaliśmy min. tutaj –

https://poznews.pl/zamek-w-stobnicy-dalej-budowany-afera-nie-pomogla/

Kontrowersyjna budowla o kształcie średniowiecznego zamku powstaje w miejscowości Stobnica na terenie Puszczy Noteckiej.

Zamek będzie wysokości wieżowca, będzie mieć 14 pięter, zamieszka w nim sto osób. Wszystko w obszarsze ekologicznie bardzo cennym i chronionym.

Gdy w miniomym roku ujawniono informację o inwestycji i wydanej na nią zgodzie – ruszyły kontrolę. Do akcji wkroczyła prokuratura krajowa, CBA, Wody Polskie, i….i nic. Inwestycja trwa nadal. Kończony jest właśnie stan surowy “zamku”.

 

ZAMEK W PUSZCZY NOTECKIEJ