44-letni Piotr Tworek został trenerem Warty Poznań i wraca do klubu po ponad siedmiu latach. Podpisał kontrakt na rok z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Piotr Tworek zastąpił na stanowisku trenera I-ligowej Warty Poznań Petra Nemca. Czech prowadził „Zielonych” przez ostatnie 2,5 roku.

Nowy trener Warty Poznań podpisał kontrakt do końca sezonu 2019/20 z opcją przedłużenia o kolejny rok. W sztabie Piotra Tworka znajdą się wszyscy najbliżsi współpracownicy Petra Nemca: drugi trener Adam Szała, trener bramkarzy Dominik Kubiak, kierownik drużyny Karol Majewski oraz fizjoterapeuci: Bartłomiej Smuniewski i Wojciech Danielewicz.

Nowy trener pracował już w Warcie Poznań. W 2011 roku był asystentem trenerów Warty Poznań: Bogusława Baniaka, Czesława Jakołcewicza, Artura Płatka, i Jarosława Araszkiewicza. Ponadto pracował w takich klubach jak m.in. Kujawiak Włocławek, Zawisza Bydgoszcz, Wda Świecie, Bałtyk Koszalin, Miedź Legnica, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Kotwica Kołobrzeg, Korona Kielce, Termalica Nieciecza. W minionym sezonie był natomiast prawą ręką Macieja Bartoszka w Chojniczance Chojnice.