Rozpoczynają się Poznańskie Targi Piwne oraz Street Food Spot 2019. Na terenie MTP, przez najbliższe dwa dni swoje święto będą mieli miłośnicy piwa, cydru i miodów.

W hali 3 i 3a Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie można skosztować piw z ponad 60 browarów i blisko 500 kranów. Ofertę uzupełnią piwa butelkowe, cydry i miody. Będzie się można również posilić, w którymś z 25 foodtracków.

Organizatorzy w tym roku powołali do życia konkurs “Greater Poland Beer Cup” otwarty dla profesjonalnych browarów i cydrowni z kraju i z zagranicy. Spośród 230 zgłoszonych produktów, 15 profesjonalnych sędziów wybrało najlepsze piwo i cydr. Obrady jury odbyły się w ostatni weekend, a ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystej Gali Finałowej 15 listopada.

W szranki stanęli także amatorzy, czyli domowi piwowarzy. Do XI Poznańskiego Konkursu Piw Domowych nadesłano prawie 50 zgłoszeń. Zwycięzcą zostanie autor najlepszego piwa, zgłoszonego w jednej z dwóch kategorii: Fruit Weizen i White IPA. Laureatów konkursu poznamy również podczas targów.

Jednodniowa wejściówka na PTP kosztuje 20 zł, a dwudniowy karnet – 35 zł.