Ponad 10 litrów płynnej amfetaminy, z której można wyprodukować 13 kilogramów gotowego narkotyku o czarnorynkowej wartości przekraczającej 300 tysięcy złotych, przechwycili poznańscy policjanci na autostradzie A2. W ich ręce wpadł 34-letni mężczyzna, który nielegalny towar przewoził z Holandii. 

Policjanci zasadzkę na kuriera przygotowali na jednym z parkingów przy autostradzie A2. Gdy pojawił się tam samochód, którym przyjechał mężczyzna, doszło do zatrzymania. W jednej z toreb należących do 34-latka policjanci znaleźli dwa plastikowe pojemniki o pojemności 5 litrów każdy z zawartością płynu. Po ich otwarciu ulatniał się charakterystyczny zapach amfetaminy. W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa 34-latek został zatrzymany – informuje Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji.

fot. płynna amfetamina/ źródło : policja

Mężczyźnie przedstawiony został zarzut przemytu narkotyków, za co grozi kara od 3 do 15 lat więzienia. Decyzją sądu podejrzany trafił do aresztu na 3 miesiące. 34-latek był w przeszłości notowany przez policję za przestępstwa narkotykowe.