Epidemia się zakończy, wrócimy do podróżowania ale do higieny w podróży możemy przykładać zdecydowanie większą wagę. Podpowiemy w tym artykule jak dbałość te ułatwia Lotnisko Ławica.

Na Lotnisku Ławica możemy oddać bagaż do zafoliowania. Robiono to dotychczas po to by nie rysowały się walizki ale dziś ta czynność może mieć jeszcze jedno zastosowania. Wirusy bowiem przenieść możemy do organizmu dotykając rozmaitych obiektów wcześniej dotkniętych przez kogoś zakażonego. Zafoliowanie bagażu natomiast pozwoli nam tego uniknąć. Po przylocie odbieramy swoją walizkę, odpakowujemy ją z folii i mamy pewność, że nie dotykamy tej samej powierzchni którą dotykały osoby nieznajome.

Czekając na Ławicy mamy do dyspozycji bezpłatne łazienki. Korzystajmy z nich i myjmy ręce. Woda z mydłem zabija wirusy. Jeśli będziemy wystarczająco często myć ręce zmniejszamy ryzyko dotknięcia ust, nosa bądź okolic oczu brudną ręką i dostania się wirusa do organizmu.

Pamiętajmy, że nawet do podręcznego bagażu możemy zabrać 50 ml płynu w opakowaniu. Zatem płyn do dezynfekcji rąk możemy mieć zawsze przy sobie i korzystać z niego nawet na pokładzie samolotu.

Światowa Organizacja Zdrowia zdementowała początkowe badania wskazujące, że wirus może utrzymywać się w powietrzu w pełni zakaźny przez godzinę. Źródłem zakażeń jest więc najczęściej dotkniecie zabrudzonych powierzchni a następnie okolic oczu, ust lub nosa. Najważniejsza jest więc higiena. W podróży po ustaniu pandemii nadal będzie istotna. Poznańskie lotnisko z pewnością nie kojarzy się Państwu z miejscem, które miałoby problem z czystością. Dbajmy o nią wszyscy.

Powyższy materiał jest artykułem sponsorowanym przez  Port Lotniczy Poznań-Ławica sp. z o.o. im. Henryka Wieniawskiego