Polexit – ponad 30 procent badanych odpowiedziało, że wyjście Polski z Unii Europejskiej w ciągu najbliższych 10 lat jest możliwe. Przeciwnego zdania jest ponad 40 procent pytanych.

POLEXIT

Badania przeprowadzono na zlecenie Rzeczpospolitej. Ich wyniki wskazują, że 31,3 procent pytanych Polaków odpowiada,że wierzą w możliwość opuszczenia Unii Europejskiej przez Polskę w ciągu najbliższych 10 lat. Przeciwnego zdania jest 46 procent pytanych.

Nigel Farage – brytyjski polityk, jeden z inicjatorów Brexitu, stwierdził niedawno, że to właśnie Polska, jego zdaniem, będzie następnym krajem, który opuści UE.

POLEXIT

Politycy rządzącego PiS bardzo intensywnie krytykują Unię Europejską. Europoseł Ryszard Czarnego dla portalu TVP INFO mówi:

Bardzo prawdopodobne, że strefa euro rozpadnie się szybciej niż Unia Europejska. Nie lekceważyłbym tego, że dwie główne włoskie partie mówią, że trzeba wyjść z eurolandu – odpowiedział Czarnecki.

Politycy opozycji, głównie Platformy Obywatelskiej przekonują, że konfrontacyjny stosunek PiS do Unii Europejskiej, w długofalowej perspektywie może doprowadzić do opuszczenia przez Polskę wspólnoty.

Dziś poparcie dla obecności Polski w Unii Europejskiej wydaje się wysokie ale politycy nie raz zmieniali już nastroje społeczne w wielu innych kwestiach.

POLEXIT