Polscy strażacy polecą do Australii?.Premier rozmawiał o tym z premierem Australii i zgłosił gotowość polskich jednostek do wyjazdu. W tej grupie znaleźliby się strażacy z Gniezna i Poznania.

Polscy strażacy polecą do Australii?

O zgłoszeniu gotowości polskich strażaków do wyjazdu poinformował rzecznik rządu Piotr Muller.

To Australia zdecyduje teraz czy potrzebuje pomocy polskich strażaków. Ci słyną jednak ze skutecznych akcji na świecie. Pomagali min. w czasie gaszenia pożarów w Szwecji. Wzbudzili olbrzymi szacunek do Polski na świecie.

Australię od kilku miesięcy trawią pożary. Zginęły w nich już setki tysięcy zwierząt, spaliło się tysiąc domów, zginęło kilkadziesiąt osób.

Eksperci nie mają wątpliwości, że pożary są skutkiem warunków klimatycznych. Od miesięcy w Australii utrzymują się niezwykle wysokie, jak na te porę roku, temperatury, deszcz natomiast pada niezwykle rzadko.

Polscy strażacy polecą do Australii?

Decyzja o wyjeździe polskich strażaków jeszcze nie zapadła. Sprawdzono jednak gotowość do wyjazdu, która została potwierdzona a premier Morawiecki przekazał władzom Australii, że polscy strażacy są gotowi. Jeśli tylko teraz Australia o pomoc poprosi – polscy strażacy polecą walczyć z żywiołem.