Kilkadziesiąt jeszcze godzin zostało, aby pomóc Jakubowi Dzionkowi z Gniezna, społecznikowi, który podczas rozwożenia darów dla seniorów został okradziony. Złodzieje włamali się do jego samochodu i ukradł mu sprzęt fotograficzny wart 20 tysięcy złotych. Znajomi na portalu zrzutka.pl zbierają pieniądze, aby mógł kupić sobie nowy sprzęt.

Jakub Dzionek z Gniezna, w związku z pandemią COVID-19, od tygodnia rozwoził seniorom żywność, środki czystości i leki. Gdy pod koniec marca przyjechał z darami do jednego z seniorów, ktoś na parkingu włamał się do jego busa i ukradł mu sprzęt fotograficzny wart 20 tysięcy złotych. Sprzęt wykorzystywał na co dzień do swojej pracy zarobkowej.

Teraz o wsparcie dla Jakuba Dzionka apelują jego przyjaciele. Na portalu zrzutka.pl założyli zbiórkę, aby zebrać pieniądze na zakup nowego sprzętu dla Kuby.

Kochani! Jakub Dzionek to skromny ziomek i sam na pewno Was by nie poprosił o taką pomoc, ale to naprawdę ważne, by sobie pomagać. Tym bardziej, że Kuba nigdy nikomu nie odmawia pomocy – sąsiadom, kolegom i koleżankom, osobom potrzebującym. Zresztą wielu z Was go zna i nie musimy na pewno nikogo przekonywać o tym, jak dobrym człekiem jest ten gość. Zachęcamy osoby, które mają możliwość do tego, by dorzuciły się do zbiórki (każdy tyle, ile może). Jeśli nie możesz to udostępnij link do zbiórki – to też ogromna pomoc! . Sprzęt, który ukradziono Kubie prawie tydzień temu kosztował go 20k i wiemy, że da się uzbierać tą kaskę z pomocą ludzi dobrej woli, których jednak jest więcej i w to wierzymy! W jasną stronę mocy. A złodziei sprzętu Kuby, który jest mu potrzebny do pracy, czyli do utrzymania – nie pozdrawiamy – napisali na portalu.

Zbiórka trwa do północy  Link : https://zrzutka.pl/tajwu9?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwAR39YgD0Qhf3cnceA0E54wseM3OpcN9Y0_c3XI305hTsgxqOob5XIc4U2Rc