Aby cieszyć się swoim ogrodem, nie trzeba mieć własnego kawałka ziemi. Wystarczy balkon czy parapet i… pomysł. A te znajdziemy na pewno na Targach Gardenia, jakie w czwartek 13 lutego rozpoczynają się na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Motywem przewodnim tegorocznych Targów Gardenia będą „Innowacje w ogrodzie”. Organizatorzy targów chcą zwrócić uwagę, że ogród może być przestrzenią, gdzie można spędzać czas wspólnie z bliskimi i czerpać z tego ogromną satysfakcję. To będzie nie tylko święto nowości z branży ogrodniczej na sezon 2020, ale przede wszystkim najlepsze źródło inspiracji dla każdego, kto kocha spędzać czas w ogrodzie, lubi rośliny i chce zdobywać wiedzę jak je pielęgnować.

Będzie także można skorzystać z bezpłatnych porad z zakresu aranżacji ogrodu i pielęgnacji roślin, wziąć udział w warsztatach oraz prelekcjach prowadzonych przez znanych ekspertów, takich jak Marek Jezierski, Witold Czuksanow czy Wojciech Wardecki.

Pomysł na ogród. Ruszają Targi Gardenia

Odbędą się także różnego rodzaju warsztaty poświęcone pielęgnacji kwiatów i roślin w ogrodzie m.in. pokazach cięcia i pielęgnacji róż oraz drzew i krzewów ozdobnych i owocowych, prowadzonych przez najlepszych szkółkarzy, warsztaty z sadzenia epifitów w drewnie, pustynnych aranżacji, a także w warsztatach dla dzieci prowadzonych przez zespół poznańskiego sklepu Zarośla.

14 i 15 lutego w pawilonie 7 odbywać się będzie kiermasz ogrodniczy, podczas którego będzie można kupić m.in. sadzonki drzew i krzewów, cebule, nasiona, kompozycje roślinne czy dekoracje do ogrodu.