Wysyp piratów drogowych przez mniejszy ruch na ulicach – obserwuje policja. Łamiący przepisy są jednak szybko zatrzymywani.

Policja udostępniła nagranie z radiowozu, który namierzył pirata drogowego, który przy ograniczeniu do 90 jechał ponad 200 km/h.

Jechał zdecydowanie za szybko!

Z jaką prędkością można i powinno się jechać na drodze z ograniczeniem do 90km/h? Odpowiedź nie dla każdego jest oczywista… Dla 37-latka z gm. Lipno ponad 200km/h nie stanowiło problemu! Podejście, że jeżdżę szybko ale bezpiecznie nie anuluje praw fizyki i zdrowego rozsądku! https://bit.ly/2A1iEmT

Publiée par Wielkopolska Policja sur Mardi 5 mai 2020

 

Niechlubnym rekordzistą okazał się 37-latek z gminy Lipno, który drogą wojewódzką na trasie Leszno – Lipno kierował audi z prędkością 211km/h. W miejscu gdzie jego prędkościomierz wskazał najwyższą wartość obowiązuje ograniczenie do 90km/h. W takiej sytuacji przekroczył prędkość o 121km/h! Jego nieodpowiedzialną jazdę zarejestrowała kamera policyjnego videorejestratora. Został ukarany przez policjantów mandatem karnym – opisują te sytuację policjanci

Im większa prędkość tym mniej czasu na reakcję, gdy dojdzie do niespodziewanej sytuacji na drodze. Wystarczy pęknięcie opony by doszło do dramatu. Jego skutki mogą nie tylko odczuć kierowcy, którzy łamią przepisy ale też ludzie postronni.

Warto reagować gdy jedziemy jako pasażerowie z kierowcą, który przekracza prędkość. Możemy tak pomóc sobie i osobom w naszym otoczeniu.