Leśnymi i polnymi drogami pędził kierowca fiata, uciekając przed policyjnym radiowozem jadącym na sygnałach. Ostatecznie rozpędzone auto zatrzymało się w rowie, gdzie dzielnicowy z Osiecznej zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę, posiadającego sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Dzielnicowy z Osiecznej na trasie Lipno – Osieczna zauważył jadący w kierunku Lipna Fiata Seicento. W pewnym momencie funkcjonariusz dał kierowcy sygnał do zatrzymania się. Na ten widok mężczyzna przyspieszył i wjechał w polną drogę. Wówczas policjant natychmiast o sytuacji powiadomił dyżurnego leszczyńskiej jednostki, a następnie włączając sygnały świetlne i dźwiękowe, ruszył w pościg za kierowcą fiata. Rozpędzone auto uciekało polnymi i leśnymi drogami. Ostatecznie samochód zatrzymał się w rowie usytuowanym w polu zboża.

Dzielnicowy wtedy zatrzymał kierowcę fiata, który był kompletnie pijany. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Podczas precyzyjnych sprawdzeń okazało się, że 54-letni mieszkaniec gminy Osieczna od kilku miesięcy posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

kontakt