W piątek (30 października br.) wystartowała strona internetowa poświęcona rekrutacji do tworzonego obecnie na Międzynarodowych Targach Poznańskich szpitala tymczasowego dla pacjentów z koronawirusem.

Osoby, które chcą pomóc w walce z epidemią, mogą zgłaszać się poprzez stronę http://szpitaltargi.pl . Do pracy w placówce poszukiwani są lekarze i lekarki, pielęgniarze i pielęgniarki, technicy elektroradiologii, ratowniczki i ratownicy medyczni, fizjoterapeutki i fizjoterapeuci, psycholożki i psychologowie, opiekunki i opiekunowie medyczni, farmaceutki i farmaceuci, salowe i salowi oraz pracownicy do rejestracji i obsługi technicznej. Do pracy w szpitalu tymczasowym mogą zgłaszać się również studentki i studenci medycyny.

– To nie będzie łatwa praca, ale każda para rąk jest obecnie bardzo potrzebna. Dlatego prosimy o wsparcie wszystkich, którzy mogą i chcą zaangażować się w pomoc pacjentom i walkę z epidemią – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

W powstającym na MTP szpitalu ma być około 600 łóżek dla pacjentów z COVID-19.

To ogromne wsparcie dla całego systemu szpitalnego w Wielkopolsce. Epidemia stawia przed nami nowe, często niełatwe zadania. Organizujemy kolejne miejsca dla pacjentów i poszerzamy bazę łóżkową w regionie. Naszym celem jest zabezpieczenie pacjentów w taki sposób, by w razie zakażenia byli hospitalizowani jak najbliżej domu. Musimy być przygotowani na najtrudniejsze sytuacje i scenariusze – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Osoby zainteresowane pracą w nowej placówce mogą za pośrednictwem strony wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy.