Od najbliższego poniedziałku (3 lutego) można składać wnioski na dopłaty do wymiany starych pieców węglowych. To trzecia edycja programu jaki prowadzi powiat poznański.

Od 3 do 24 lutego mieszkańcy powiatu poznańskiego mogą składać wnioski o dopłaty do wymiany starych pieców węglowych. Finansowanie obejmuje modernizację lub likwidację ogrzewania opartego na paliwie stałym, np. drewnie czy węglu. Każdy zainteresowany mieszkaniec może wystąpić o dofinansowanie wymiany starego systemu grzewczego na:
●podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej,
●ogrzewanie za pomocą nowego kotła zasilanego paliwem gazowym lub
olejem opałowym,
●ogrzewanie elektryczne,
●pompę ciepła,
●ogrzewanie za pomocą nowoczesnego, zasilanego automatycznie, kotła na paliwo stałe.

W tym roku, ze względu na olbrzymie zainteresowanie jakie notujemy od kilku miesięcy, możemy mieć rekordową liczbę wniosków – zapowiada Jan Grabkowski, starosta poznański.

Powiat poznański dopłaci do wymiany „kopciuchów”

Do tej pory powiat wydał na walkę o czyste powietrze 1,4 mln zł. W tym roku przeznacza na nią kolejne 750 tys. zł. Na jeden lokal przysługiwać będzie 7 tys. zł., natomiast wspólnota mieszkaniowa może liczyć nawet na 14 tys. zł. O

Wnioski od osób prywatnych, podmiotów gospodarczych, osób prowadzących działalność rolniczą czy spółdzielni mieszkaniowych przyjmuje kancelaria Starostwa Powiatowego w Poznaniu, przy ul. Jackowskiego 18, od 3 do 24 lutego w godzinach pracy urzędu (pon. 9.30-16.30 i wt.-pt. 8.00-15.00). Regulamin akcji oraz wzory dokumentów dostępne są w siedzibie Starostwa Powiatowego w Poznaniu oraz na stronie: http://www.bip.powiat.poznan.pl w zakładce Środowisko.