Budowa jednej z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych przez rowerzystów tras dla jednośladów w stolicy Wielkopolski trwa już na wszystkich zaplanowanych odcinkach ul. Grunwaldzkiej. Dwukierunkową trasą z nawierzchnią bitumiczną od ul. Roosevelta do ul. Słonecznej/Ostroroga będzie można przejechać rowerem jeszcze w tym roku.

W połowie maja prace ruszyły na kolejnych odcinkach ul. Grunwaldzkiej. Między skrzyżowaniami z ul. Stolarską i ul. Matejki zakończono już rozbiórki, a w najbliższym czasie układany będzie krawężnik i chodnik. Prace rozbiórkowe i frezowanie nawierzchni dobiegają końca między skrzyżowaniami z ul. Matejki i ul. Ułańską. Dalej, między ul. Ułańską a ul. Wojskową, trwają prace związane z odtworzeniem terenów zielonych, a przed wykonawcą są jeszcze roboty bitumiczne i związane z oznakowaniem.

Źródło: PIM

Na ostatnim z odcinków – między ul. Wojskową, a Promienistą –  zakończyły się roboty związane z usunięciem kolizji i budową oświetlenia. Trwa przygotowanie podłoża pod chodnik, którego budowa rozpocznie się w najbliższym czasie.

Źródło: PIM

PIM przeprasza za niedogodności związane z prowadzeniem inwestycji. Prosi o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Źródło: PIM