Wojewoda wielkopolski podjął decyzję o utworzeniu kolejnego szpitala jednoimiennego w Wielkopolsce. Szpital powstanie w Wojewódzkim Specjalistycznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy. Do placówki na początek ma trafić 10 respiratorów.

– Moja decyzja ma związek z coraz większą liczbą zakażeń, do których dochodzi szczególnie na południu naszego województwa. Celem naszych działań jest ograniczenie rozprzestrzeniania się ognisk COVID-19 – tłumaczy Łukasz Mikołajczyk.

Obecnie w szpitalu w Wolicy przebywa 28 pacjentów, którzy zostaną przeniesieni do innych placówek. W nowym szpitalu jednoimiennym do dyspozycji pacjentów będzie blisko 100 łóżek. Ministerstwo Zdrowia, które zabezpieczyło 10 respiratorów, które trafią do placówki.

Szpital w Wolicy będzie drugą placówką jednoimienną w Wielkopolsce. Pierwszą jest uruchomiony w marcu szpital im. Józefa Strusia przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. Obecnie w Wielkopolsce liczba zakażeń przekroczyła 1000 osób, zmarły 53 osoby, a 65 wyzdrowiało.