Poziom wody Warty jest tak niski, że odsłania to, co do tej pory przez wodę było zakryte. Pracownicy z Nadzoru Wodnego z Poznania w Luboniu znaleźli wrak auta. Prawdopodobnie wrak w wodzie przeleżał 20 lat. 

O odkryciu w Warcie wraku — i to prawdopodobnie 20-letniego — poinformowali na swojej stronie internetowej pracownicy z Nadzoru Wodnego z Poznania. Wrak został namierzony w rzece na wysokości Lubonia. Aby go wydobyć, potrzebny był traktor z wyciągarką. W piątek zostanie przewieziony na złomowisko.

Jak informują pracownicy z Nadzoru Wodnego — dwa tygodnie temu mieszkańcy Rogalinka pod Poznaniem wypatrzyli w Warcie wrak samochodu. Pracownikom PGW Wody Polskie Nadzoru Wodnego w Poznaniu za pomocą lin i sporego ciągnika udało się niechciane znalezisko wyciągnąć na brzeg.

Jednocześnie „wodniacy” apelują do mieszkańców, by zgłaszali podobne przypadki do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Wód Polskich w Poznaniu i przypominają, że zaśmiecanie polskich wód to kwestia, która pozostawiona sama sobie może być katastrofalna w skutkach.