Poznań-Amsterdam 7 razy w tygodniu. Stolica Wielkopolski jest piątym miastem w Polsce — po Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku — skąd KLM zaoferuje bezpośrednie, regularne połączenie z Amsterdamem. 

Od 25 października tego roku linia lotnicza KLM będzie oferowała codzienne połączenie (7 lotów w tygodniu) na nowej trasie Amsterdam – Poznań – Amsterdam. Samolot będzie startował z lotniska w Poznaniu o godzinie 16:50. W stolicy Holandii wyląduje o 18:35. Loty powrotne do Polski zaplanowano o następujących porach: wylot z Amsterdamu o godzinie 14:40 i przylot do Poznania o 16:20.

Pasażerowie będą podróżować samolotem typu Embraer E175. Na pokład wejdzie w sumie 88 pasażerów. 68 będzie mogło skorzystać z klasy ekonomicznej oraz 20 z klasy biznes.

– Już od tej jesieni mieszkańcy Wielkopolski zyskają nowy lot: Poznań-Amsterdam, a co za tym idzie – jeszcze więcej możliwości podróży, które otwiera rozległa siatka połączeń KLM – loty do Holandii, a stamtąd – przez port bazowy w Amsterdamie – do licznych miast na 5 kontynentach. Mamy też nadzieję, że uruchomienie regularnych lotów pomoże w budowaniu dalszych relacji biznesowych między Polską a Holandią — mówi Frantisek Siling, Dyrektor Generalny Sprzedaży Air France i KLM w Polsce.

Do samolotu będzie można zabrać bezpłatnie duży bagaż podręczny (do 12 kg), bagaż rejestrowany będzie podlegać opłatom w zależności od wykupionej taryfy podróży.

Bilety KLM z wylotem z Poznania można rezerwować już od dziś na stronie klm.pl oraz w biurach podróży na terenie całego kraju.