57,8 proc. mieszkańców Poznania jest już w pełni zaszczepionych. To daje stolicy Wielkopolski trzeci wynik w kraju, za Warszawą i Podkową Leśną.

Z raportu publikowanego na rządowej stronie (gov.pl/web/szczepienia-gmin) Miasto Poznań znajduje się na trzecim miejscu pod względem procentowej liczby zaszczepionych mieszkańców. W pełni zaszczepionych jest już 57,8 proc. poznanianek i poznaniaków. To aż 307 674 osób – wyżej jest tylko Warszawa (59,9 proc.) oraz Podkowa Leśna, która zajmuje pierwsze miejsce na podium z wynikiem 60,7 proc.

Przynajmniej jedną dawkę przyjęło już 338 913 osób ze stolicy Wielkopolski.

Dane z innych krajów jednoznacznie wskazują, że wirus powoduje mniej zgonów w tych społecznościach, w których wyszczepialność jest duża. Obecnie Miasto Poznań znajduje się na wysokim, trzecim miejscu w kraju, ale możemy razem podbić ten wynik, przegonić Warszawę i Podkowę Leśną i w ten sposób zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Rachunek jest prosty: im więcej osób przyjmie szczepionkę teraz, tym większa szansa, że zbliżająca się kolejna fala pandemii uderzy w nas łagodniej – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania

Aby się zaszczepić trzeba się zarejestrować :

  • telefonicznie: dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień – nr 989
  • wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333, o treści: SzczepimySie
  • poprzez e-rejestrację dostępną na stronie: pacjent.gov.pl