Po raz 9. ruszy festiwal Poznań Poetów. To jedno z najważniejszych i największych tego typu wydarzeń naukowo-literackich w Polsce. Do Poznania przyjadą m.in. Marek Bieńczyk, Dorota Masłowska czy Andrzej Stasiuk.

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się od 14 do 18 maja w Centrum Kultury Zamek. To pięć dni i ponad 20 różnorodnych wydarzeń, wśród których będą: sesja krytycznoliteracka, panele, dyskusje, spotkania autorskie, czytanie wierszy, warsztaty dla uczniów i studentów, mistrzostwa slamerów, rozstrzygnięcia konkursów, koncert czy wreszcie pasmo sportowe — zawody łucznicze poeci vs. krytycy W kwestii celności”.

– Warto zwrócić uwagę na spotkanie z młodymi poetami („Wieczór debiutów”), przedpremierową prezentację wspólnego poematu Marcina Barana i Marcina Sendeckiego („3 kwadranse wiersza „Koniec wakacji”), spotkanie z wybitnymi poetkami („Liryka — Barbara Klicka, Klara Nowakowska, Marta Eloy Cichocka, Joanna Roszak) oraz na spotkanie z gośćmi z zagranicy, którymi będą: Serhij Żadan i Jurij Andruchowycz z Ukrainy, Miriam Van hee z Belgii oraz Ariko Kato z Japonii — mówi Joanna Przygodzińska, kierownik zespołu ds. literatury CK Zamek. – Publiczność przyciągnie też z pewnością wieczór „Pod pozorem prozy”. Jego gośćmi będą: Dorota Masłowska, Marek Bieńczyk i Andrzej Stasiuk.

Wstęp na wszystkie wydarzenia Festiwalu kosztuje 10 zł. Centrum Kultury Zamek wprowadziło opłatę ze względu na brak dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z zakupu karnetu zwolnieni są uczniowie i studenci. Wstęp na koncert Andruchowych & Karbido „Litografie” dla osób bez karnetu – 5 zł.

Program festiwalu można znaleźć na stronie CK Zamek https://poznanpoetow.pl/podstrony/150-program/