Meble, artykuły wyposażenia wnętrz, dekoracje, a do tego dobry design – na Międzynarodowych Targach Poznańskich trwają cztery imprezy targowe poświęcone wnętrzom. Targi Meble Polska, Home DecorSpecial Days i Arena Design potrwają do piątku. 

Targi Meble Polska to największa na świecie prezentacja oferty polskiego przemysłu meblowego. Odwiedzają je kupcy meblowi z blisko 70 krajów.

Dla wystawców i zwiedzających targi dają możliwość zapoznania się z najnowszymi projektami mebli mieszkaniowych, w tym również kuchennych i łazienkowych. Prezentowane są też meble stylizowane, wiklinowe, ogrodowe i te, potrzebne w pomieszczeniach użyteczności publicznej.

Targi Arena Desing, które odbywają się równocześnie z targami Mebla Polska, to niepowtarzalne na naszym rynku wydarzenie kulturalne, prezentujące śmiałą i nowatorską twórczość rodzimych i zagranicznych projektantów, kreujące estetyczne trendy, a także stwarzające pole do szerokiej dyskusji o aktualnych i ważkich problemach branży projektowej. W tym roku tematy debat oscylować będą wokół koncepcji świadomego wykorzystywania surowców, świadomego budowania marek i odpowiedzialnego dizajnu.

Jak co roku na Targach Arena Desing swoje najnowsze pomysły na meble pokazują studenci Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, którzy tworzą je w ramach Programu Edukacyjno-Projektowego. W tym roku młodzi projektanci pokazują jak według nich może wyglądać przestrzeń do coworkingu.

Dodatkową atrakcją tegorocznego tygodnia z przemysłem meblarskim są organizowane w tym samym czasie targi Home Decor 2020 dotyczące artykułów wyposażenia wnętrz oraz targi dekoracji i florystyki Special Days 2020.