Już niedługo stolicę Wielkopolski pokryją wielokolorowe kobierce różnych odmian begonii, aksamitek czy pelargonii. W ciągu kilku tygodni Zarząd Zieleni Miejskiej w różnych częściach miasta posadzi ponad 40 tys. kwiatów.

Pierwsze prace rozpoczęły się już w centrum i w parku Cytadela. W tym największym poznańskim parku niedługo zakwitnie ponad 9 tys. kwiatów. Nasadzenia kwiatów potrwają, w zależności od pogody, ok. 1-2 tygodni. W pozostałych częściach miasta nasadzenia zaczną się w ciągu najbliższych kilku dni.

W centrum miasta posadzonych zostanie łącznie ponad 26 tys. kwiatów. W parku im. A. Mickiewicza oko cieszyć będą begonie w różnych odmianach, starce, aksamitki oraz pelargonie, przy al. Marcinkowskiego pojawią się również begonie, ale także ipomee oraz pacioreczniki. Z kolei przy al. Niepodległości zakwitnie begonia w odmianie „Dragon Wings Red”, a w parku im. St. Moniuszki begonia bulwiasta — informują urzędnicy.

Na terenie parku Maltańskiego, Ostrowa Tumskiego, parku Tysiąclecia, ul. Panny Marii i ul. Wieżowej ZZM posadzi ponad 6 tys. sadzonek. Będą to m.in. pelargonie, begonie, pacioreczniki, ipomee, aksamitki, bacopy, gazanie, nemezje, lobelie, surfinie.