Poznań jest drugim miastem na świecie po Szanghaju, gdzie odbędą się w tym roku targi poświęcone przemysłowi obróbki drewna. Targi Drema rozpoczynają się jutro. 13 innych imprez na świecie z powodu pandemii koronawirusa zostało odwołanych. 

Tegoroczna edycja targów będzie okazją do zapoznania się z nowościami technologicznymi, które wykorzystywane są w przemyśle drzewnym i meblarskim (od surowców, materiałów i komponentów do zaawansowanych technologicznie maszyn i urządzeń do produkcji mebli). W ramach poznańskich targów pokazywane będą technologie jutra i rozwiązania dedykowane obróbce drewna, przemysłowi meblarskiemu i tartacznemu oraz energii z drewna. Ich uzupełnieniem będą maszyny do rozkroju i szycia tkanin, komponenty do produkcji mebli oraz akcesoria meblowe, jak również kleje i lakiery.

Drema to jednak nie tylko spotkania profesjonalistów z branży meblarskiej. Coś dla siebie na targach znajdą też ci, którzy lubią majsterkować i hobbystycznie zajmują się drewnem. Tegoroczną nowością jest bowiem  strefa Drema Hobby.

W programie targów są też wydarzenia, które od lat rozpalają emocje uczestników, jak Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ. Jego uczestnicy staną przed niełatwym zadaniem wbicia pięciu 3,5-calowych gwoździ w drewniane kantówki pięcioma uderzeniami młotka (każdy gwóźdź trzeba wbić jednym uderzeniem). Liczą się tutaj precyzja, doświadczenie, a także umiejętność koncentracji. Finał konkursu odbędzie się w piątek, 18 września.

Ciekawie zapowiada się również wystawa konkursowa „Wyczarowane z drewna”. Zadaniem jego uczestników – uczniów szkół ponadpodstawowych, uczących się w klasach o profilu drzewnym – jest stworzenie oryginalnego przedmiotu z drewna, który dotąd nie był powszechnie wykonywany z tego surowca. W poprzednich edycjach konkursu z drewna powstały już tak wyjątkowe przedmioty, jak motor, armata, quad, rowery, bolid, szkielet człowieka, maszyna do szycia, tornister.