Blisko 43 mln zł ma kosztować modernizacja obiektów Warty Poznań przy Drodze Dębińskiej 12. Wniosek w tej sprawie złożyły do wojewody wielkopolskiego władze Poznania w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Kwota, o którą stara się miasto, wynosi 38 mln zł.

Inwestycja obejmuje zapewnienie infrastruktury dla sekcji obecnie funkcjonujących na terenie obiektu tj. piłki nożnej, szermierki, tenisa ziemnego oraz hokeja na trawie – informuje klub Warta Poznań.

W planami jest zbudowanie zadaszonej trybuny wraz z zapleczem socjalnym – wszystko po to, żeby na obiekcie mogły się odbywać mecze najwyższej klasy rozgrywkowej. Pomysł jest taki, aby w przyszłości była możliwość rozbudowania widowni i docelowo stworzenia kameralnego stadionu w „Ogródku”.

Planowane jest również zbudowanie dwóch boisk treningowych, z czego jedno z nich ma mieć sztuczną nawierzchnię i zadaszenie. Z tych boisk będą mogły korzystać m.in. zespoły młodzieżowe Akademii Warty Poznań. Inwestycja obejmuje także budowę hali szermierczej z pełnym wyposażeniem, hali gimnastycznej dla hokeistów na trawie oraz kortów tenisowych. Jego realizacja pozwoli na stworzenie unikalnego w skali całego kraju kompleksu sportowego w centrum miasta.

Na tym etapie trudno jednak składać jakiekolwiek deklaracje. Teraz kwestia dofinansowania zależy od przygotowanego wniosku, który zostanie rozpatrzony przez komisję powołaną przez premiera Mateusza Morawieckiego oraz od atrakcyjności innych propozycji składanych przez samorządy. W ramach drugiego naboru w ramach Rządowego Fundusz Inwestycji Lokalnych w skali kraju do wydania jest 6 mld zł – mówi wojewoda Łukasz Mikołajczyk.

Całość ma kosztować blisko 43 mln zł i powstać do końca 2022 roku. Zdecydowana większość sumy potrzebnej do realizacji tych ambitnych planów – bo aż 38 mln zł – ma pochodzić z budżetu centralnego.

Miasto Poznań od dłuższego czasu wspiera Wartę Poznań. W ostatnim roku powstał system sztucznego oświetlenia głównego boiska na stadionie, a obecnie trwają prace nad ukończeniem instalacji podgrzewania murawy– powiedział zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski.

Wniosek o dofinansowanie został złożony i czeka na akceptację. Rozstrzygnięcie konkursu jest planowane na pierwszą połowę listopada.

Piłkarze Warty Poznań od ponad roku rozgrywają swoje mecze ligowe na stadionie w Grodzisku Wlkp. „Ogródek” nie spełnia wymogów licencyjnych – rok temu I-ligowych, a obecnie tych, które są stawiane przed klubami Ekstraklasy.